ΠΦΥ -Εκπαίδευση > Συζητήσεις πάνω σε ιατρικά θέματα

Χρήσιμα βιβλία για ένα Γενικό Ιατρό.

<< < (9/22) > >>

Gateopener:
Καλημέρα!Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό εγχειρίδιο Δερματολογίας για το Γενικό Γιατρό;

pzogr:
Για οποιοδήποτε γιατρό σαν βιβλίο αναφοράς το AHFS Drug Information. Το βιβλίο περιέχει "'Ο,τι θέλετε να ξέρετε για τα φάρμακα (και ντρέπεστε να ρωτήσετε)" παραφράζοντας τον τίτλο γνωστής σειράς βιβλίων. Έχει την κανονική και συνοπτική έκδοση. Περιέχει κλινικές πληροφορίες για τη χρήση φαρμάκων, που δεν υπάρχουν στο "αντίστοιχο" του ΕΟΦ.
Website: Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Κόστος γύρω στα 300 γιούρος το μεγάλο. Το μικρό δεν το έχω δει.

Gateopener:
Καλησπέρα!Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό εγχειρίδιο Δερματολογίας για το Γενικό Γιατρο;

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπέρα!Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό εγχειρίδιο Δερματολογίας για το Γενικό Γιατρο;

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν το έχω διαβάσει αλλά από την περιγραφή του και από ένα γρήγορο online ξεφύλλισμα, μου φαίνεται καλό:

Lippincott's Primary Care Dermatology.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Gateopener:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπέρα!Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό εγχειρίδιο Δερματολογίας για το Γενικό Γιατρο;

--- Τέλος παράθεσης ---

Δεν το έχω διαβάσει αλλά από την περιγραφή του και από ένα γρήγορο online ξεφύλλισμα, μου φαίνεται καλό:

Lippincott's Primary Care Dermatology.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

--- Τέλος παράθεσης ---
Κατι σε ελληνικη γλωσσα;;(η ορολογια στη δερματολογια ειναι αρκετα λατινογενης)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση