Καλώς ήρθατε στην διαδικτυακή μας κοινότητα.
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Για να συμμετέχετε και να μπορείτε να κατεβάσετε αρχεία και εικόνες που βρίσκονται στα μηνύματα πρέπει να εγγραφείτε.
Η εγγραφή είναι δωρεάν και θα σας αποσταλεί άμεσα ένα e-mail για την ενεργοποίηση της εγγραφής σας.
Εάν δεν το λάβετε σε λίγα λεπτά ελέγξετε το φάκελο ομαδικής αλληλογραφίας ή το φάκελο SPAM ή το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας καθώς μπορεί να βρεθεί εκεί από λάθος του λογισμικού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Εάν έχετε ξεχάσει τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας ξανασταλεί από εδώ.
16 Σεπτεμβρίου 2024, 23:31:18

Αποστολέας Θέμα: Χρεώσεις τράπεζας  (Αναγνώστηκε 759 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

5 Σεπτεμβρίου 2024, 12:30:20
Αναγνώστηκε 759 φορές
Αποσυνδεδεμένος

billymos


 Καλησπέρα.

 Προφανώς όλοι μας χρησιμοποιούμε pos στα ιατρεία μας. Εγώ προσωπικά, τη viva. Από 1η Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν κάποιες έξτρα χρεώσεις (νταβατζιλίκι) και ψάχνομαι για αλλαγή τράπεζας.

 Προτάσεις??

5 Σεπτεμβρίου 2024, 12:56:20
Απάντηση #1
Αποσυνδεδεμένος

Argirios Argiriou

Moderator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Καλησπέρα.

 Προφανώς όλοι μας χρησιμοποιούμε pos στα ιατρεία μας. Εγώ προσωπικά, τη viva. Από 1η Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν κάποιες έξτρα χρεώσεις (νταβατζιλίκι) και ψάχνομαι για αλλαγή τράπεζας.

 Προτάσεις??

Πριν καναδυό χρόνια που το έψαξα, από τις συστημικές Τράπεζες, η Εθνική είχε τις πιο ανταγωνιστικές χρεώσεις.
Before ordering a test decide what you will do if it is (1) positive, or (2) negative. If both answers are the same, don't do the test. Archie Cochrane.

5 Σεπτεμβρίου 2024, 14:07:03
Απάντηση #2
Αποσυνδεδεμένος

fanisgp

Επώνυμοι
Έχω viva. Καμία έξτρα χρέωση αν τον λογαριασμό τον χρησιμοποιείς μόνο για να δέχεσαι πληρωμές. Είχε έρθει μήνυμα να δηλώσουμε αν θέλουμε εμβάσματα και κάποιες άλλες συναλλαγές.Δήλωσα πως δεν θέλω και όλα καλά. Μήπως εννοείς αυτό;

5 Σεπτεμβρίου 2024, 14:49:29
Απάντηση #3
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

5 Σεπτεμβρίου 2024, 14:51:05
Απάντηση #4
Αποσυνδεδεμένος

Δ. Κουναλάκης

Administrator
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Έχω viva. Καμία έξτρα χρέωση αν τον λογαριασμό τον χρησιμοποιείς μόνο για να δέχεσαι πληρωμές. Είχε έρθει μήνυμα να δηλώσουμε αν θέλουμε εμβάσματα και κάποιες άλλες συναλλαγές.Δήλωσα πως δεν θέλω και όλα καλά. Μήπως εννοείς αυτό;
Έχει 5€ μηνιαία χρέωση στους επαγγελματικούς λογαριασμούς προσώπων. Μου έκανε τέτοια χρέωση- Δες τιμολόγια μηνός VIVA bank.
Στο νομικό πρόσωπο που έχω, δεν έκανε καμία χρέωση
Eίπες ότι μια μέρα θα φύγεις, μην τολμήσεις, είσαι χαζός;
όταν έχεις τέτοιους αυλικούς και τέτοια καρέκλα, τι απερισκεψία!
Ένα ξεροκόμματο κάθε πιστός να μασουλάει, "Ναι αρχηγέ" θα λέει συνεχώς
τιμωρία αμείλικτη σ' όποιον τολμά να σ΄αμφισβητεί έργα και πρόσωπα, τι ύβρης!
Ω αρχηγέ, είσαι ο μοναδικός, και τη ζωή μας χρωστάμε σε σένα οι φτωχοί!
Από μετάφραση αραβικού κειμένου

5 Σεπτεμβρίου 2024, 15:29:15
Απάντηση #5
Αποσυνδεδεμένος

fanisgp

Επώνυμοι
Τώρα το είδα. 4,99 απ΄τον Αύγουστο ξεκίνησε.Όπως και να έχει από τράπεζα καλύτερα.

5 Σεπτεμβρίου 2024, 18:59:46
Απάντηση #6
Αποσυνδεδεμένος

billymos


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Έχω viva. Καμία έξτρα χρέωση αν τον λογαριασμό τον χρησιμοποιείς μόνο για να δέχεσαι πληρωμές. Είχε έρθει μήνυμα να δηλώσουμε αν θέλουμε εμβάσματα και κάποιες άλλες συναλλαγές. Δήλωσα πως δεν θέλω και όλα καλά. Μήπως εννοείς αυτό;

Η απάντησή τους στο ερώτημα "γιατί 15 ευρώ χρέωση, μου είπε ότι 10 ευρώ είναι το μηνιαίο πάγιο για κάθε λογαριασμό και μετά, ανάλογα με το συνδρομητικό σου πλάνο (?), ξεκινάς από 0 ευρώ χρέωση μηνιαίως έως και 20 στο Premium. Default σε βάζει στα 4,99..

Λέξεις κλειδιά:
 

Σχετικά θέματα