Θέματα Εργασίας > Αποσπάσματα από τον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο

Σχετικά με το ΕΚΑΣ

<< < (36/43) > >>

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Αυτή η ειδοποίηση έβγαινε και βγαίνει ΜΟΝΟ στους ανασφάλιστους με μηδενική συμμετοχή. Δεν έβγαινε και δε βγαίνει στους "ΕΚΑΣίτες" που δικαιούνταν μηδενική συμμετοχή λόγω διακοπής ΕΚΑΣ.

--- Τέλος παράθεσης ---

OK. Κατάλαβα.

Δ. Κουναλάκης:
Σήμερα το πρωι έλαβα μια ενημέρωση σύμφωνα με την οποία έχει αποσταλεί έγγραφο από το ΥΥΚΑ (Πρεζεράκος) με το οποίο ζητιέται από τον ΕΟΠΥΥ και την ΗΔΙΚΑ να μην αλλάξουν την υπάρχουσα κατάσταση καθώς αναμένεται "άμεσα νομοθετική πρωτοβουλία" που θα ρυθμίζει το αναδρομικά το θέμα. Προς γνώση σας.

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΣήμερα το πρωι έλαβα μια ενημέρωση σύμφωνα με την οποία έχει αποσταλεί έγγραφο από το ΥΥΚΑ (Πρεζεράκος) με το οποίο ζητιέται από τον ΕΟΠΥΥ και την ΗΔΙΚΑ να μην αλλάξουν την υπάρχουσα κατάσταση καθώς αναμένεται "άμεσα νομοθετική πρωτοβουλία" που θα ρυθμίζει το αναδρομικά το θέμα. Προς γνώση σας.

--- Τέλος παράθεσης ---
Αυτό Δημήτρη να το ερμηνεύσουμε ως μία σιωπηλή αποδοχή της παράτασης του προηγούμενου καθεστώτος αναγραφής συνταγών;
Ποια είναι η γνώμη σου;

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΑυτό Δημήτρη να το ερμηνεύσουμε ως μία σιωπηλή αποδοχή της παράτασης του προηγούμενου καθεστώτος αναγραφής συνταγών;
Ποια είναι η γνώμη σου;

--- Τέλος παράθεσης ---
   Συγγνώμη που απαντώ εγώ αλλά προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ήταν αναμενόμενο (εξάλλου 'ηθικά' δεν μπορούμε να βλάψουμε μια ευπαθή ομάδα) συν το γεγονός ότι είναι τζάμπα. Το clawback των φαρμακευτικών εταιριών θα σηκώσει το κοινωνικό έργο των κυβερνήσεων...

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΑυτό Δημήτρη να το ερμηνεύσουμε ως μία σιωπηλή αποδοχή της παράτασης του προηγούμενου καθεστώτος αναγραφής συνταγών;
Ποια είναι η γνώμη σου;

--- Τέλος παράθεσης ---
   Συγγνώμη που απαντώ εγώ αλλά προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ήταν αναμενόμενο (εξάλλου 'ηθικά' δεν μπορούμε να βλάψουμε μια ευπαθή ομάδα) συν το γεγονός ότι είναι τζάμπα. Το clawback των φαρμακευτικών εταιριών θα σηκώσει το κοινωνικό έργο των κυβερνήσεων...

--- Τέλος παράθεσης ---
Δεν ξέρω πάντως τι να κάνω, άρχισα να γράφω με 25% σε πρώην ΕΚΑΣίτες για τους οπίους δε βγαίνει μήνυμα της ΗΔΙΚΑ.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση