Άλλες κατηγορίες μηνυμάτων > Θέματα σχετικά με το forum

Δεν έχει σημασία μόνο το περιεχόμενο του μηνύματός μας αλλά και η μορφή του.

<< < (4/7) > >>

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΤο 95% των γιατρών (κι εδώ στο φόρουμ) χαρακτηρίζει τις εφημερίες ως ενεργείς ενώ το σωστό είναι ενεργές.
Αυτό έκανα κι εγώ μέχρι που ανακάλυψα το λάθος.
Ειρήνη ημίν και υμίν!

--- Τέλος παράθεσης ---
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Harper:
@ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ
Εαν δεν εχει σημασια μονο το περιεχομενο ενος μηνυματος αλλα και η μορφη του καλο θα ειναι πριν γινουμε δεκτοι στο φορουμ να υποβληθουμε σε ασκησεις γραμματικης-ορθογραφιας-συνταξης-εκθεσης ιδεων ωστε να διασφαλισουμε τη μορφη .Δε διαφωνω πως ενα γραμματικά-συντακτικα-ορθογραφικα σωστο κειμενο ειναι πιο καλαισθητο και ευαναγνωστο αλλά μηπως ετσι χανουμε την...ΟΥΣΙΑ?Ειδκα οταν γινομαστε εμμονοληπτικοι με τη μορφη?

Προσωπικα εαν οι εφημεριες ειναι "ενεργεις" ή "ενεργες" δευτερευοντως με νοιαζει οταν εχω να τις πληρωθω σχεδον 5  μηνες και δε βλέπω φως στο τουνελ.Και αυτο με νοιαζει να συζητησουμε πρωταρχικως.

Φυσικα περι ορεξεως...κολοκυθοπιτα!

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος@ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ
Εαν δεν εχει σημασια μονο το περιεχομενο ενος μηνυματος αλλα και η μορφη του καλο θα ειναι πριν γινουμε δεκτοι στο φορουμ να υποβληθουμε σε ασκησεις γραμματικης-ορθογραφιας-συνταξης-εκθεσης ιδεων ωστε να διασφαλισουμε τη μορφη .Δε διαφωνω πως ενα γραμματικά-συντακτικα-ορθογραφικα σωστο κειμενο ειναι πιο καλαισθητο και ευαναγνωστο αλλά μηπως ετσι χανουμε την...ΟΥΣΙΑ?Ειδκα οταν γινομαστε εμμονοληπτικοι με τη μορφη?

Προσωπικα εαν οι εφημεριες ειναι "ενεργεις" ή "ενεργες" δευτερευοντως με νοιαζει οταν εχω να τις πληρωθω σχεδον 5  μηνες και δε βλέπω φως στο τουνελ.Και αυτο με νοιαζει να συζητησουμε πρωταρχικως.

Φυσικα περι ορεξεως...κολοκυθοπιτα!

--- Τέλος παράθεσης ---

Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα το έγραφες αυτό!  :)
Μαζί σου!

Harper:
Παιδια,ειλικρινα το κουρασαμε...τουλαχιστον εγω!
Παρενεβην γιατι με ενοχλησε η συμπεριφορα συναδελφου και ενιωσα την αναγκη να τα "χωσω".ΔΕ μετανιωνω!
Ξερω πως εγινα κατανοητος από ολους,δοξα τω θεω το φορουμ διακρινεται απο ευφυη ατομα.Ενδεχομενως ενοχλησα και καποιους....
Πιστευω ομως πως αν καμμια φορα δεν ξερουμε τι να πουμε ή πως να το πουμε η σιωπη ειναι προτιμοτερη και εντιμοτερη από μισολογα και υπονοουμενα.
Καλο βραδυ σε ολους!

Δημήτρης Μακρέας:
Χα!
Αυτό το θέμα είναι για μένα...
Συστηματικά  ανορθόγραφος, συχνά ασύνταχτος και όχι σπάνια ανερμάτιστος.
Πράγματι, όταν γράφω κάτι λίγο πιο μεγάλο  το κάνω στο word αλλά συνήθως βαριέμαι.
Πριν από μερικά χρόνια έγραφα ένα παραπεμπτικό για το νοσοκομείο. Ο συνάδελφος μου είπε:" Ρε μ....α βλέπεις τι γράφεις; Είναι σα να βλάπω γραπτό της κόρης μου που έχει δυσλεξία."
Κοιτούσα ξανά όσα είχα γράψει , αλλά δυσκολευόμουνα να δω τα λάθη με την πρώτη. Άσε που η διαδιακασία του ξαναδιαβάσματος είναι σκέτο μαρτύριο.
Ακόμα και στις πανελλήνιες δεν είχα καταφέρει να ξαναδιαβάσω παραπάνω από τον πρόλογο, ενώ ήξερα ότι στάνταρ θα έχω διπλές λέξεις, κομμένε ςή διαπλές καταλήξεις, γράμματα που κάπου τρυγίριζαν...
Συχνά ντρέπομαι για την εικόνα των γραπτών μου, αλλά έχω ελαφρώς εξοικιωθεί με το πρόβλημα και προχωράω παρακάτω, προσπαθώντας να είμαι πιο προσεχτικός.
Έτσι κι αλλιώς, η σιωπή μου είναι εξίσου βασανιστική...
Ζητώ συγνώμη πάντως από όλους σας .
Ευτυχώς δε θα χρειαστεί να χειρουργήσω κανέναν!!!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση