Θέματα Εργασίας > Εργασία στον ιδιωτικό τομέα (αυτοαπασχόληση)

Οργάνωση - Εξοπλισμός ιδιωτικού ιατρείου

<< < (4/50) > >>

Δ. Κουναλάκης:
Ένα άλλο μηχανάκι που μου σύστησαν και θα μπορούσε να είναι χρήσιμο είναι αυτό:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
αλλά πρακτικά μόνο για το CRP.  Υπάρχει και αυτό στην Ελλάδα από αντιπρόσωπο.

Περιμένω το littman 3200 το οποίο το παράγγειλα από medsave.net καθώς το κόστος του με την υπάρχουσα ισοτιμία δολαρίου συμφέρει.
Μόλις το λάβω θα γράψω εντυπώσεις από την χρήση του.

timex:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΜήπως όμως ανεβάζοντας τον πήχη στις εξετάσεις δημιουργείς και επιβάλεις και την ανάγκη για ανέβασμα του πήχη και στην εκπαίδευση;

--- Τέλος παράθεσης ---

Συμφωνώ, αν και πιστεύω πως θα είναι άδικο για κάποιον που δεν έχει εκπαιδευτεί σωστά (όχι γιατί δεν το ήθελε,αλλά γιατί δεν τον άφησαν ή γιατί το νοσοκομείο που έκανε ειδικότητα δεν πληρούσε τις απαιτούμενες προυποθέσεις για την ειδικότητα κτλ) να πάρει μέρος σε πιο δύσκολες εξετάσεις.
Βέβαια αν διαβάσεις τίποτα δεν είναι αδύνατο.

Η αλήθεια είναι πως πολλές φορές απογοητεύομαι απο την εκπαίδευση.
Ομολογώ όμως , πως σε κάθε κλινική που έχω περάσει μέχρι σήμερα έχω βρει άτομα(λίγα) που με βοήθησαν , μου έδειξαν , και γενικότερα μου συμπεριφέρθηκαν συναδελφικά.
Το συναδελφικα το τονίζω, γιατί τους γενικούς μας βλέπουν λίγο απαξιωτικά. Αυτό βέβαια μέχρι να τους δώσεις να καταλάβουν ότι δεν είσαι εκεί για να παίρνεις αίματα και να πηγαίνεις τα παραπεμπτικά στις άλλες κλινικές αλλά να αντιμετωπίζεις ισότιμα με εκείνους τα περιστατικά που έρχονται.

Ζητώ συγνώμη για την απάντηση που είναι άσχετη με το θέμα
:)

Argirios Argiriou:


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Argirios Argiriou:


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Argirios Argiriou:

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση