Θέματα Εργασίας > Εργασία στον ιδιωτικό τομέα (αυτοαπασχόληση)

Οργάνωση - Εξοπλισμός ιδιωτικού ιατρείου

<< < (5/50) > >>

Argirios Argiriou:


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Argirios Argiriou:
Πώληση καινούριων και μεταχειρισμένων υπερηχογράφων:

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Σήμερα 17/03/2011 ήρθε ένας αντιπρόσωπος αυτής της εταιρείας και μου είπε ότι πουλούνε τον κινέζικο υπερηγογράφο μάρκας mindray, το μοντέλο DP-2200, 3500 ευρώ + ΦΠΑ (23%). Δίνουνε ένα χρόνο εγγύηση.
Σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται και η κεφαλή που από μόνη της κοστίζει περίπου 800 ευρώ + ΦΠΑ.
Αν θέλει κανείς και τροχήλατο για να βάζει τον υπερηχογράφο, αυτό κοστίζει 400 ευρώ + ΦΠΑ.
Μια βαλίτσα για να μεταφέρει κανείς τον φορητό αυτό υπερηχογράφο, κοστίζει 200 ευρώ + ΦΠΑ.


Φάνηκε πάντως οι παραπάνω τιμές να είναι διαπραγματεύσιμες με περιθώρια έπτωσης μέχρι και 20%.

Επίσης μέσω της ίδιας εταιρείας μπορεί να αγοράσει κανείς και μεταχειρισμένους υπερηχογράφους (αλλά όχι φορητούς):

1500 ευρώ + ΦΠΑ για ένα HP

2000 ευρώ + ΦΠΑ για ένα General Electric

2500 ευρώ + ΦΠΑ για ένα Aloca 1100

και

4000 ευρώ + ΦΠΑ για ένα General Electric 400

( Βέβαια ένας φίλος συνάδελφος, μου είπε ότι στο ebay έχει βρει υπερηχογράφους με 1000 ευρώ! ).

Argirios Argiriou:
Suzuken, Kenz BPM AM 300 CE
(Recorder for Ambulatory Blood Pressure Monitor)

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


( Για μέτρηση της αρτηριακής πίεσης εικοσιτετραώρου. Βάζουμε τη μανσέτα μέτρησης της πίεσης στο αντίθετο μπράτσο από αυτό που χρησιμοποιεί περισσότερο ο Ασθενής, δηλαδή στο αριστερό μπράτσο στους δεξιόχειρες και το αντίστροφο. Το καλώδιο το τοποθετούμε και το στηρίζουμε με χανσαπλάστ κατά μήκος των ώμων του Ασθενούς, και καταλήγει σε μια κασετίνα που την προσαρμόζουμε σε μια ειδική ζώνη στη μέση του Ασθενούς. Προγραμματίζουμε μετά, πόσο συχνά θέλουμε να παίρνει το μηχάνημα την πίεση του Ασθενούς, για ένα 24ωρο. Μετά κάνουμε ανάλυση της καταγραφής μέσω του υπολογιστή μας, με ειδικό λογισμικό.

Το έχει φίλος μου Καρδιολόγος, και είναι ευχαριστημένος ).

Gatekeeper:

Argirios Argiriou:
DIAGNOSTIC SUPPORT

Άμεσα διαγνωστικά τεστ για βοήθεια στην ανίχνευση μιας πάθησης κατά την κλινική εξέταση.


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση