Θέματα Εργασίας > Εργασία στον ιδιωτικό τομέα (αυτοαπασχόληση)

Οργάνωση - Εξοπλισμός ιδιωτικού ιατρείου

<< < (6/50) > >>

Gatekeeper:
MID ETHNOPOULOU DESPOINA Leoforos Syngroy Andrea 322 Kallithea, PC 176 73
(M. Kallitheas, P. Attikis)

Tel. 2109519866

Η πιο οικονομική στην αγορά, δουλεύει κυρίως με GIMA

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Argirios Argiriou:
Το χρησιμοποιούν συχνά στην Σουηδία, και μάλιστα και σε Κέντρα Υγείας. Μάλιστα, επειδή είναι εύκολο στην χρήση του, αναθέτουν συνήθως την εξέταση σε βοηθούς Νοσηλευτών.

BladderScan® Applications:


Urology

For the Urologist

BladderScan assists in:

•Measurement of post-void residual bladder volume (PVR)
•Diagnosis of:
•Bladder outlet obstruction (BOO)
•Lower urinary tract symptoms (LUTS)
•Overactive bladder (OAB)
•Evaluation of urinary retention
•Monitoring post-operative recovery


Primary Care (Internal Medicine/Family Practice)

BladderScan assists in the diagnosis and treatment of:

•Benign prostatic hyperplasia (BPH)
•Bladder outlet obstruction (BOO)
•Overactive bladder (OAB)
The BladderScan provides information to more easily evaluate urological conditions, and prescribe appropriate treatment sooner, often during the same office visit.

See Primary Care Medical Specialty for more information about Urology for Primary Care



Acute Care

In the Acute Care setting, the BladderScan assists in diagnosis, evaluation and treatment of post-operative urinary retention (POUR) and helps prevent catheter-associated urinary tract infections (caUTIs).

For Health Care Providers:

BladderScan helps:

•Diagnose urinary retention
•Evaluate post-operative urinary retention (POUR)
•Reduce unnecessary catheterization
•Reduce catheter-associated urinary tract infection (caUTI)
•Identify a blocked Foley catheter*
•Evaluate need to catheterize after Foley catheter removal
•Evaluate need to catheterize during intermittent catheterization
•Assist in bladder retraining (biofeedback)
•Verify empty bladder


Extended Care

When utilized as part of a comprehensive incontinence management program, BladderScan helps:

•Minimize incontinent episodes
•Reduce catheter-associated urinary tract infection (caUTI)
•Improve residents’ quality of life
•Save staff time and increase job satisfaction
•Reduce the cost of care
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Argirios Argiriou:
Από πρόσφατο μήνυμα του Vassilis.Kabamaru σε άλλη θεματική ενότητα του φόρουμ.

ECG VA80 Φορητός καρδιογράφος 12 απαγωγών:


Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος


αλλά και οι απαντήσεις του συναδέλφου Βασίλη Παπαδόπουλου σχετικά με καρδιογράφους:

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΑπό πρόσφατο μήνυμα του Vassilis.Kabamaru σε άλλη θεματική ενότητα του φόρουμ.
ECG VA80 Φορητός καρδιογράφος 12 απαγωγών:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

--- Τέλος παράθεσης ---
Αργύρη επειδή έχω εμπειρία με δύο μοντέλα φορητών ηλεκτροκαρδιογράφων της Contec επέτρεψέ μου να παραθέσω τα εξής:
Ο σύνδεσμος που αναφέρεις αφορά το τελευταίο μοντέλο της Contec (VA80) το οποίο ο κ. Αντύπας προσφέρει στην τιμή των 672 ευρώ. Είναι ένα πάρα πολύ καλό μοντέλο το οποίο το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αλλά δυστυχώς μου το έκλεψαν σε μία διάρρηξη.
Αν κάποιος δεν μπορεί να διαθέσει το πιο πάνω ποσό προτείνω δύο παλαιότερα μοντέλα που έχουν πλημμελέστερο φιλτράρισμα των παρασίτων (χωρίς εμφανή διαφορά από προσωπική μου πείρα και με το VA80 και με ένα παλαιότερο μοντέλο:
1) Τον 80Α της Contec από το Ebay (159 λίρες Αγγλίας μαζί με τα ταχυδρομικά) - Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
2) Τον CMS-80A επίσης της Contec που έχει και software σύνδεσης με Η/Υ (279 USD μαζί με τα ταχυδρομικά) - Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Επειδή τα παραπάνω ανανεώνονται μπορεί κανείς να αναζητήσει στο Ebay το λήμμα ECG portable για να δει τα τρέχοντα διαθέσιμα μοντέλα με τις προσφορές τους.
Επίσης μία πολύ καλή πηγή πληροφόρησης και αγορών είναι η διεύθυνση Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος η οποία κατά καιρούς βγάζει πολύ καλές ευκαιρίες καινούριων και μεταχειρισμένων ιατρικών μηχανημάτων. Στην ιστοσελίδα αυτή υπάρχει η δυνατότητα απευθείας διαπραγμάτευσης της τιμής με τον πωλητή χωρίς διαιτησία.

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος( Βέβαια ένας φίλος συνάδελφος, μου είπε ότι στο ebay έχει βρει υπερηχογράφους με 1000 ευρώ! ).[/i]

--- Τέλος παράθεσης ---
Έχουν πέσει οι τιμές! 1.165 δολλάρια = 813,66 ευρώ με σημερινή ισοτιμία (Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος).
Αν αντί να χρησιμοποιήσεις τη δυνατότητα "Buy it now" και είσαι υπομονετικός ώστε να κάνεις προσφορά (bid), μπορείς να ελπίζεις και σε επιπλέον μείωση της τιμής.
Δες το σύνδεσμο:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση