Γενικά > Γενική συζήτηση

Ποσο αντεχει η γενικη ιατρικη?(Διορισμος,ερωτηση)

<< < (2/3) > >>

takis-w:
1500 ειναι οι γενικοι ιατροι που θα εχουν βγει μετα απο 8 χρονια ( 4 χρονια αναμονη το λιγοτερο αν δηλωσεις τωρα σε καποιο νοσοκομειο)...

Ευχαριστω για τις απαντησεις

timex:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος1500 ειναι οι γενικοι ιατροι που θα εχουν βγει μετα απο 8 χρονια ( 4 χρονια αναμονη το λιγοτερο αν δηλωσεις τωρα σε καποιο νοσοκομειο)...


--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτό πως το έβγαλές;

Gatekeeper:
Εστω Ψ ο αριθμος των ειδικευομενων Γ Ι πανελλαδικά.
Εαν δηλώσεις τωρα ειδικότητα, ας υποθέσουμε πως θα αρχισεις την ειδίκευση σε 6 χρονια (4+).
Συνεπώς θα ολοκληρώσεις την ειδικευσή σου σε 10 έτη (6+4=10).
Ποσοι Γ Ι θα εχουν ειδικευτει σε  10 έτη (Υ)?
Υ=2,5 Χ Ψ
εαν Ψ= 600 (εφόσον παραμεινει σταθερός) τότε...
Υ=1500

Στα 8 έτη 1200

takis-w:
Οχι,δεν το εβγαλα ουτε με Χ ουτε με Ψ .....Απο το site του αριστοτελειου προκυπτει αν αθροισεις τις θεσεις των ειδικευομενων και των ατομων που ηδη περιμρνουν για ειδικοτητα....

Σχετικα με το ερωτημα ποσα αγροτικα υπαρχουν,ρωτησα στο υπουργειο και δεν μπορουν να μου απαντησουν καθως δεν γνωριζουν

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Αν και το site δεν είναι μαθηματικού ενδιαφέροντος να σημειώσω ότι ο κ. Νικολόπουλος έγραψε πολύ απλά μια μέθοδο που την μαθαίναμε από το Δημοτικό και λέγεται "Απλή μέθοδος των τριών".
Στα 4 χρόνια (που είναι η πλήρης ειδικότητα) --------------------------------- 600 νέοι γιατροί (που είναι οι συνολικές θέσεις ειδικότητας ανά την Ελλάδα) (νομίζω είναι 700)
Στα 10 χρόνια (6 χρόνια αναμονή + 4 χρόνια για τελείωμα ειδικότητας) ---- Χ νέοι γενικοί γιατροί θα έχουν βγει;

Χ= 600 χ 10/4 = 600 χ 2,5 = 1500

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΣχετικα με το ερωτημα ποσα αγροτικα υπαρχουν,ρωτησα στο υπουργειο και δεν μπορουν να μου απαντησουν καθως δεν γνωριζουν

--- Τέλος παράθεσης ---

Γιατί δεν με παραξενεύει καθόλου αυτή η απάντηση του "αρμόδιου" Υπουργείου;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση