Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

παροχες ΕΚΠΥ του ΕΟΠΥΥ - εγγραφη ιατρων

<< < (10/10)

kakalos:
Συμφωνα με απαντηση της γραμματειας οι ιατροι εσυ θεωρουνται συμβεβλημενοι. Θα το ξαναρωτησω.

Argirios Argiriou:
05/02/2015 Καθημερινή.

Μόνο ηλεκτρονικές γνωματεύσεις για τα αναπνευστικά είδη σε ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ θα γίνονται αποδεκτές προς αποζημίωση από την ερχόμενη Δευτέρα, από τις υπηρεσίες του ΕΟΠΥΥ και του ΙΚΑ ΕΤΑΜ.

Στο πλαίσιο της επέκτασης της ηλεκτρονικής συνταγογράφησης στο σύνολο των παροχών του ΕΟΠΥΥ, ανακοινώθηκε από τη διοίκηση του Οργανισμού ότι από τις 9 Φεβρουαρίου δεν θα γίνονται δεκτές χειρόγραφες γνωματεύσεις για αναπνευστικά είδη στις υπηρεσίες του ΕΟΠΥΥ και του ΙΚΑ ΕΤΑΜ παρά μόνον εκτυπωμένες ηλεκτρονικές γνωματεύσεις.

Σημειώνεται ότι ήδη εκδίδονται ηλεκτρονικά οι γνωματεύσεις αιμοκαθάρσεως και οπτικών.

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Γ.Κτιστάκης:
Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιος περιορισμός ή κάποιο όριο στον αριθμό των ασθενών/μηνα ή στο κόστος ανά γιατρό / ασθενή ανα μήνα για τα επιθέματα;;  Τώρα τελευταία λόγο του οτι λίγοι έχουν κωδικό, απευθύνονται αρκετοί σε εμένα για έκδοση γνωματεύσεων για επιθέματα και απο την μία δεν θέλω να εκδίδω γνωματεύσεις σε ασθενείς που δεν τους έχω εξετάσει εγώ, από την άλλη τι θα κάνει ο κατακεκλημένος ασθενής με κατακλήσεις;;;

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΞέρει κανείς εάν υπάρχει κάποιος περιορισμός ή κάποιο όριο στον αριθμό των ασθενών/μηνα ή στο κόστος ανά γιατρό / ασθενή ανα μήνα για τα επιθέματα;;  ....
--- Τέλος παράθεσης ---
   Για καμιά απο τις παροχές του ΕΚΠΥ δεν υπάρχει σαφές όριο ή αναλογία ασθενών. Αυτό δεν σημαίνει ότι η χορήγηση πλήθους επιθεμάτων (ή πχ ζωνών οσφυαλγίας) δεν τραβάει την προσοχή και αυξάνει την πιθανότητα ελέγχου (ιδιαίτερα για τους ιδιώτες αυτό μπορεί να είναι κακό, για τους δημόσιους λειτουργούς είναι ευκολότερο).
   Ίσως θα έπρεπε να ενημερώσατε (όσο και αν ακούγεται υποτιμητικό) τον τοπικό ελεγκτή (που είναι ο επόμενος υπογράφων των γνωματεύσεων).

Ορθοπαιδικός:
   Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος ""Από 19/11/2015 δεν θα γίνονται δεκτές χειρόγραφες γνωματεύσεις για Οστομικά
είδη, Καθετήρες και για Διάφορα Αναλώσιμα είδη (συνημμένος πίνακας) στις Υπηρεσίες
του ΕΟΠΥΥ και του ΙΚΑ ΕΤΑΜ, παρά μόνον εκτυπωμένες ηλεκτρονικές γνωματεύσεις.""

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση