Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

Μαστογραφίες

<< < (2/4) > >>

D-Michalis:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΜήπως κ. Μιχάλη και καμία αγωγούλα εκ μέρους των οργάνων μας προσωπικά στον Διευθυντή του κάθε τμήματος ΕΟΠΥΥ που κάνει αυτά τα ανεκδιήγητα θα βοηθούσε?

--- Τέλος παράθεσης ---
Στο ΦΒ, μέλος του ΔΣ της Ένωσης, ανέφερε πώς "δέν υπάρχει θέμα" αφού ο ΕΟΠΥΥ δεν το απαγορεύει. ΝΑ κάνουν μήνυση τα μέλη στο κέντρο που τους τα αρνείται. Η Ένωση θα είναι απλός θεατής, αλλά εμένα με κατηγόρησε ανερυθρίαστα ότι "υπερκεράσω" την Ένωση.
Έτσι αντιλαμβάνεται ο συγκεκριμένος το ρόλο τους.

Και περιμένεις με τέτοιες λογικές "αγωγούλες"?

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕσβήσθη δημοσιεύση μου για το θέμα και τις αντίστοιχες δραματικές περικοπές στις εξετάσεις που συνταγογραφούν οι ΑΝΕΥ (μεταξύ αυτών και μαστογραφίες) ;

--- Τέλος παράθεσης ---
Κανείς από τους διαχειριστές δεν γνωρίζει κάτι τέτοιο. Μήπως κάπου κάνεις λάθος?

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕσβήσθη δημοσιεύση μου για το θέμα και τις αντίστοιχες δραματικές περικοπές στις εξετάσεις που συνταγογραφούν οι ΑΝΕΥ (μεταξύ αυτών και μαστογραφίες) ;

Οι αγροτικοί δεν επιτελούν αντίστοιχο ρολο με αυτό των Γ.Οι.Γ. που περιγράφη ο D-Michalis στις περιοχές που υπηρετούν ;

Θα πρέπει για μια προληπτική μαστογραφία να μεταβούν σε μεγαλύτερη πόλη σε κάποιον γυναικολόγο για να τους την γράψει ;

Μήπως θα πρέπει να κοιτάξουμε λίγο παραπέρα απ 'το στενό συντεχνιακό μας συμφέρον ;

--- Τέλος παράθεσης ---

Πράγματι είδα ότι σβήστηκε, μάλλον γιατί ήταν εκτός θέματος αφού βρίσκονταν στο θέμα για τις εξάμηνες συνταγές. Μάλιστα, αν θυμάμαι καλά, ο κος Αργυρίου είχε εκφράσει την απορία του σχετικά με τη σχέση είχε το μήνυμα με τις 6μηνες συνταγές.
Υποθέτω μπορείς να την αναρτήσεις ξανά στο σωστό θέμα. Ίσως οι διαχειριστές ήταν κάπως αυστηροί, μπορούσαν να κάνουν οι ίδιοι τη μετακίνηση της αρχικής ανάρτησης.

Αρχίατρος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕσβήσθη δημοσιεύση μου για το θέμα και τις αντίστοιχες δραματικές περικοπές στις εξετάσεις που συνταγογραφούν οι ΑΝΕΥ (μεταξύ αυτών και μαστογραφίες) ;

--- Τέλος παράθεσης ---
Κανείς από τους διαχειριστές δεν γνωρίζει κάτι τέτοιο. Μήπως κάπου κάνεις λάθος?
--- Τέλος παράθεσης ---
Ναι, συγγνώμη, κατά λάθος το έγραψα στο νήμα με τις 6μηνες συνταγές, οπότε δικαίως εσβήσθη !

Λοιπόν, το θέμα είναι τραγελαφικό.

Απλά περίμενα και την τυπική επιβεβαίωση.

Στην Κλινική υπάρχει Μονάδα Μαστού και έγραφα τακτικά Μαστογραφίες, καθώς δεν ήταν πάντα εφικτό να γράφεις με τον λογαριασμό κάποιου Επιμελητή και κατόπιν να στέλνεις τον ασθενή να τον βρει για να την υπογράψει.

Ε, τον τελευταίο καιρό έψαχνα ματαίως τις Μαστογραφίες.

Πραγματικά απορώ. Είναι τόσο ΑΚΡΙΒΗ και ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ εξέταση που πρέπει να την γράφει μόνο Γυναικολόγος και Γενικός Χειρουργός ;

Γιατί να μην μπορεί ο Ιατρός της Κοινότητας να την γράψει απ' την στιγμή που από κάποια ηλικία και μετά πρέπει ΟΛΕΣ οι γυναίκες να την κάνουν ;

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕσβήσθη δημοσιεύση μου για το θέμα και τις αντίστοιχες δραματικές περικοπές στις εξετάσεις που συνταγογραφούν οι ΑΝΕΥ (μεταξύ αυτών και μαστογραφίες) ;

Οι αγροτικοί δεν επιτελούν αντίστοιχο ρολο με αυτό των Γ.Οι.Γ. που περιγράφη ο D-Michalis στις περιοχές που υπηρετούν ;

Θα πρέπει για μια προληπτική μαστογραφία να μεταβούν σε μεγαλύτερη πόλη σε κάποιον γυναικολόγο για να τους την γράψει ;

Μήπως θα πρέπει να κοιτάξουμε λίγο παραπέρα απ 'το στενό συντεχνιακό μας συμφέρον ;

--- Τέλος παράθεσης ---

Πράγματι είδα ότι σβήστηκε, μάλλον γιατί ήταν εκτός θέματος αφού βρίσκονταν στο θέμα για τις εξάμηνες συνταγές. Μάλιστα, αν θυμάμαι καλά, ο κος Αργυρίου είχε εκφράσει την απορία του σχετικά με τη σχέση είχε το μήνυμα με τις 6μηνες συνταγές.
Υποθέτω μπορείς να την αναρτήσεις ξανά στο σωστό θέμα. Ίσως οι διαχειριστές ήταν κάπως αυστηροί, μπορούσαν να κάνουν οι ίδιοι τη μετακίνηση της αρχικής ανάρτησης.

--- Τέλος παράθεσης ---

Διορθώνω το παραπάνω λανθασμένο μου μήνυμα και ζητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές.
Η ανάρτηση του @Kopritis συνεχίζει να υπάρχει (αν και εκτός θέματος)  στο θέμα για τις 6μηνες συνταγές. Ανάρτηση #41

D-Michalis:
Σας είπα, το συζητήσαμε και κανείς δεν την διέγραψε. Έχουμε το θάρρος της γνώμης μας και την ανάληψη των ευθυνών των πράξεών μας και δεν θα αποσιωπούσαμε καμία διαγραφή.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση