Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

Βιβλιαριο ΙΚΑ...

(1/4) > >>

Elisavet:
Καλησπερα σε ολες/ολους!
Προχθες μια ασθενης μου ζητησε για την κορη της "τι χρειαζεται για να βγαλει βιβλιαριο ΙΚΑ, τωρα που βρηκε μια δουλιτσα". Επιφυλαχθηκα να απαντησω. Δεν γνωριζω αν ζηταμε τις εξετασεις του "Πιστοποιητικου Υγειας" (δηλ αφια και κ/α η και παρασιτολογικη αναλογως αν χειριζεται τροφιμα).
Ειναι πραγματι αυτες οι εξετασεις για βιβλιαριο? Της χορηγω, αφου τις φερει, το γνωστο πιστοποιητικο για τον εργοδοτη της η το ΙΚΑ?
Ευχαριστω πολυ! :)

ΑΡΗΣ:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπερα σε ολες/ολους!
Προχθες μια ασθενης μου ζητησε για την κορη της "τι χρειαζεται για να βγαλει βιβλιαριο ΙΚΑ, τωρα που βρηκε μια δουλιτσα". Επιφυλαχθηκα να απαντησω. Δεν γνωριζω αν ζηταμε τις εξετασεις του "Πιστοποιητικου Υγειας" (δηλ αφια και κ/α η και παρασιτολογικη αναλογως αν χειριζεται τροφιμα).
Ειναι πραγματι αυτες οι εξετασεις για βιβλιαριο? Της χορηγω, αφου τις φερει, το γνωστο πιστοποιητικο για τον εργοδοτη της η το ΙΚΑ?
Ευχαριστω πολυ! :)

--- Τέλος παράθεσης ---

Μπορείτε να αναζητήσετε πολύ εύκολα την σχετική εγκύκλιο και να διαπιστώσετε για ποιες περιπτώσεις χορηγείτε το συγκεκριμένο πιστοποιητικό υγείας.

Elisavet:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπερα σε ολες/ολους!
Προχθες μια ασθενης μου ζητησε για την κορη της "τι χρειαζεται για να βγαλει βιβλιαριο ΙΚΑ, τωρα που βρηκε μια δουλιτσα". Επιφυλαχθηκα να απαντησω. Δεν γνωριζω αν ζηταμε τις εξετασεις του "Πιστοποιητικου Υγειας" (δηλ αφια και κ/α η και παρασιτολογικη αναλογως αν χειριζεται τροφιμα).
Ειναι πραγματι αυτες οι εξετασεις για βιβλιαριο? Της χορηγω, αφου τις φερει, το γνωστο πιστοποιητικο για τον εργοδοτη της η το ΙΚΑ?
Ευχαριστω πολυ! :)

--- Τέλος παράθεσης ---

Μπορείτε να αναζητήσετε πολύ εύκολα την σχετική εγκύκλιο και να διαπιστώσετε για ποιες περιπτώσεις χορηγείτε το συγκεκριμένο πιστοποιητικό υγείας.

--- Τέλος παράθεσης ---

Σας ευχαριστω κυριε συναδελφε για αυτη την πληρως διαφωτιστικη απαντηση...
Δεν υπηρχε κανενας λογος να κουραστειτε γραφοντας καποιες πληροφοριες των δυο προτασεων....
Θα μπορουσατε να μου απαντησετε δινοντας μου καποιο λινκ
Θα μπορουσατε να με αγνοησετε και να μην απαντησετε καθολου
Εσεις επιλεξατε να παρεχετε το παραπανω πληρως διαφωτιστικο μυνημα
Το παραδιδω στην κριση των συναδελφων...
Σε παρομοια ερωτηση μου στο παρελθον μου εχετε απαντηση με ακριβως το ιδιο υφος
Δυστυχως ειμαι πολυ καινουρια και δεν γνωριζω να ψαχνω εγκυκλιους :( ΣΑς ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙ ΑΥΤΟ
Θα διορθωθω ΑΜΕΣΑ για να ανεβω στα δικα σας πολυ πολυ υψηλα στανταρ........

Argirios Argiriou:
@Elisavet:   Ελπίζω να είναι αυτό που ψάχνεις:  Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚαλησπερα σε ολες/ολους!
Προχθες μια ασθενης μου ζητησε για την κορη της "τι χρειαζεται για να βγαλει βιβλιαριο ΙΚΑ, τωρα που βρηκε μια δουλιτσα". Επιφυλαχθηκα να απαντησω. Δεν γνωριζω αν ζηταμε τις εξετασεις του "Πιστοποιητικου Υγειας" (δηλ αφια και κ/α η και παρασιτολογικη αναλογως αν χειριζεται τροφιμα).

--- Τέλος παράθεσης ---
Άλλο το πιστοποιητικό υγείας που αναφέρεις κι άλλο το βιβλιάριο ΙΚΑ που ρώτησε. Υποθέτω εννοούσε το γνωστό βιβλιάριο ασφαλιστικής περίθαλψης του ΙΚΑ.
Θα την παρέπεμπα στο τοπικό υποκατάστημα του ΙΚΑ. Νομίζω όμως το ότι βρήκε δουλειά δεν είναι αρκετό. Βασική προϋπόθεση για να εκδοθεί το βιβλιάριο είναι η συμπλήρωση των ελάχιστων ημερομισθίων που απαιτούνται (50; )

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση