Άλλες κατηγορίες μηνυμάτων > Πολιτική και Κοινωνικά Θέματα

Η Ελλάδα καίγεται...

<< < (19/21) > >>

Βέρρας Οδυσσέας:
Σύμφωνοι Chris123.Ευχαριστώ.
 Απλά η απάντησή σου στο νήμα, ήρθε ακριβώς μετά από τη δική μου και όταν ξαναδιάβασα αυτό που έγραψα, διαπίστωσα πως δεν το είχα συντάξει σωστά και θα μπορούσε, ανάλογα με το πως το διαβάζει κανείς, να ληφθεί η φράση μου ως κυνικότατο σχόλιο.Δε σχολίασα, μετέφερα μία είδηση που δεν ήξερα αν είναι επιβεβαιωμένη και γι΄ αυτό τη συνέταξα με το "πρέπει να".

Chris123GR:
Είναι τραγικό και κυνικό από μόνο του φίλε Βέρρας Οδ. ! Πίστεψέ με δεν θα μπορούσες να το μεγεθύνεις ότι και να έλεγες . Η πραγματικότητα από μόνη της είναι αβάσταχτη .

Koterakis:
.

Chris123GR:
Ιδού πως πολεμάνε το σύστημα οι ψευτοεπαναστάτες του κώλου ! Αποτελεσματικα ! Στην φωτογραφία βλέπετε το κουφάρι του καπιταλιστικού συστήματος ............. ή μήπως όχι ? Μην είναι ένας από εμάς αυτός που κείτεται νεκρός ?

Δ. Κουναλάκης:
Εγώ θα τα πω χοντρά:
Είναι δημοκρατία να διαδηλώσεις. Είναι δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι θέλεις και να έχεις την ιδεολογία που σε εκφράζει.

Ομως....

Δεν δικαιολογεί το δικαίωμα καμιάς ιδεολογίας την δολοφονία των εργαζομένων επειδή οι δολοφόνοι δεν συμπαθούν τις τράπεζες.

Όποιος έχει ιδεολογία και άποψη δεν κυκλοφορεί με κουκούλα και κρύβει την ταυτότητα του όπως ο κοινός δολοφόνος.
Πως ξεχωρίζει ο κλέφτης και ο δολοφόνος που έχει φορέσει μια κουκούλα από αυτό που πρεσβεύει την ιδεολογία του;

Νομίζω ότι είναι καιρός πλέον αυτός που φοράει κουκούλα σε μια ειρηνική διαδήλωση να αντιμετωπίζεται σαν υποψήφιος δολοφόνος.
Εάν δεν το κάνει η πολιτεία, ίσως πρέπει να το κάνουν οι πολίτες.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση