Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

EOPPY goes digital

<< < (12/13) > >>

Argirios Argiriou:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΠριν λίγες μέρες που έστειλα τα χαρτάκια επισκέψεων του Αυγούστου και το τιμολόγιο στον ΕΟΠΥΥ ξέχασα να κολλήσω το αποδεικτικό υποβολής (το "αυτοκόλλητο") στον φάκελλο και με πήραν σήμερα από τα κεντρικά του ΕΟΠΥΥ για να τους πω τον αριθμό υποβολής.

--- Τέλος παράθεσης ---

Μου τηλεφώνησαν σήμερα ( 06/02/2017) από το Κέντρο Διαλογής του ΕΟΠΥΥ γιατί πάνω στον φάκελλο κόλλησα κατά λάθος αυτοκόλλητο από άλλο μήνα, και για αυτό μου ζήτησαν τον αριθμό υποβολής.

Η κοπέλλα που μου τηλεφώνησε μου είπε ότι καλό είναι μέσα στον φάκελλο να εκτυπώνουμε και να ρίχνουμε και ένα αποδεικτικό υποβολής γιατί πάνω δεξιά στο αποδεικτικό υποβολής μπορούν να δουν οι υπάλληλοι του Κέντρου Διαλογής του ΕΟΠΥΥ και τον αριθμό υποβολής.

Αυτό γιατί όπως μου είπε, ακόμη και όταν εκτυπώσουμε και κολλήσουμε πάνω στον φάκελλο το σωστό αυτοκόλλητο, μπορεί το courier να κολλήσει κατά λάθος κάποιο δικό του αυτοκόλλητο πάνω και να καλυφτεί έτσι ο αριθμός υποβολής.

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος ....Η κοπέλλα που μου τηλεφώνησε μου είπε ότι καλό είναι μέσα στον φάκελλο να εκτυπώνουμε και να ρίχνουμε και ένα αποδεικτικό υποβολής γιατί πάνω δεξιά στο αποδεικτικό υποβολής μπορούν να δουν οι υπάλληλοι του Κέντρου Διαλογής του ΕΟΠΥΥ και τον αριθμό υποβολής....

--- Τέλος παράθεσης ---
   Επειδή πάντα εκτύπωνα το αποδεικτικό υποβολής (όταν τα καταθέταμε στα τοπικά γραφεία) θεωρούσα ότι είναι απαραίτητο και το έβαζα πάντα στο φάκελο. Να που τελικά πιθανόν να χρειάζεται...

pzogr:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος ....Η κοπέλλα που μου τηλεφώνησε μου είπε ότι καλό είναι μέσα στον φάκελλο να εκτυπώνουμε και να ρίχνουμε και ένα αποδεικτικό υποβολής γιατί πάνω δεξιά στο αποδεικτικό υποβολής μπορούν να δουν οι υπάλληλοι του Κέντρου Διαλογής του ΕΟΠΥΥ και τον αριθμό υποβολής....

--- Τέλος παράθεσης ---
   Επειδή πάντα εκτύπωνα το αποδεικτικό υποβολής (όταν τα καταθέταμε στα τοπικά γραφεία) θεωρούσα ότι είναι απαραίτητο και το έβαζα πάντα στο φάκελο. Να που τελικά πιθανόν να χρειάζεται...

--- Τέλος παράθεσης ---

Καλό tip...
Δεν μπορώ όμως να μη σχολιάσω... δηλαδή τα στοιχεία της υποβολής μας τα έχουμε μόνο εμείς; Αυτοί που θα τα ελέγξουν δεν μπορούν να δουν όλες τις υποβολές μας;

Argirios Argiriou:
Σήμερα πήγα να στείλω τις επισκέψεις του Φεβρουαρίου με την ACS. Η υπάλληλος της ACS μου είπε ότι ο ΕΟΠΥΥ δεν δέχεται τον φάκελλο εάν δεν δώσει η ACS και έναν "αριθμό αναφοράς" ο οποίος αρχίζει από Δ. Φαντάζομαι ότι ο ΕΟΠΥΥ εννοεί τον Αριθμό Υποβολής ο οποίος υπάρχει και κάτω από τον barcode (κάτω δεξιά στο αυτοκόλλητο κυτίου, που κολλούμε έτσι και αλλιώς πάνω στον φάκελλο) μόνο που προσθέτουμε μπροστά από αυτόν το αριθμό και το κεφαλαίο γράμμα Δ. Μου είχε πει πριν κανένα μήνα μια υπάλληλος του ΕΟΠΥΥ ότι πολλές φορές η εταιρείες μεταφορών κολλούν διάφορα δικά τους αυτοκόλλητα πάνω στον φάκελλο με αποτέλεσμα να μην φαίνεται ο αριθμός υποβολής.

Argirios Argiriou:
14/03/2017

Αυτοψία στον χώρο υποδοχής συνταγών αναλωσίμων στα Δύο Πεύκα ( photos ).

Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση