Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

Πως θα εξοφλούνται τα ληξιπρόθεσμα του ΕΟΠΥΥ.

<< < (2/6) > >>

GAD2:

--- Παράθεση ---Καλημέρα σας
Σύμφωνα με το προσωπικό μνμα στην εφαρμογή E-DAPY
(Ανάρτηση 18/11/2016
Σας γνωρίζουμε, ότι έχει ληφθεί ειδική χρηματοδότηση, για την αποπληρωμή του υπολοίπου 10% των ιατρικών επισκέψεων των ετών 2012 μέχρι και 2015 (σύμφωνα με τον άρθρο 52 του Ν.4430/2016). Τονίζεται ότι δεν απαιτούνται εκπτώσεις και θα αποπληρωθεί το σύνολο του υπολοίπου ποσού με πρόχειρο λογιστικό έλεγχο. Συνεπώς, όσοι γιατροί δεν έχουν υποβάλλει τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών, για το υπολειπόμενο ποσό (10%) της υποβολής εκάστου μηνός, παρακαλούνται να το καταθέσουν στην αντίστοιχη Περιφερειακή Διεύθυνση ΕΟΠΥΥ. Η κατάθεση των τιμολογίων, θα πρέπει να ολοκληρωθεί μέχρι τέλους του τρέχοντος μηνός.)

Ζητούμε τις ακόλουθες διευκρινίσεις

1. Θα εκδοθεί τιμολόγιο για κάθε μήνα ξεχωριστά ή θα εκδόσουμε ένα τιμολόγιο που θα συμπεριλαμβάνει το σύνολο του οφειλομένου ποσού?
2. Χρειάζεται να προσκομίσουμε άλλα στοιχεία για την ολοκλήρωση της διαδικασίας?
 
 
edapy@eopyy.gov.gr
   10:58 π.μ. (Πριν από 1 ώρα)
       
 
προς Εμένα, pedi06

   
Καλημέρα.
Σας ενημερώνουμε για τα εξής:
1. Θα πρέπει να εκδοθεί τιμολόγιο για κάθε μήνα ξεχωριστά.
2. Θα πρέπει να αποστείλετε και τους αριθμούς υποβολής για κάθε τιμολόγιο.
--- Τέλος παράθεσης ---



Ρώτησα μέσω e-mail και μου απάντησαν αυτό όπως το παραθέτω
Ακολουθως ενημέρωσα και τον υπευθυνο της ΠΕΔΥ της περιοχής μου ο οποιος φυσικά δεν είχε ενημερωθεί για τίποτε...............

Argirios Argiriou:
@GAD2 : Αν κατάλαβα καλά την παραπάνω απάντηση, σας την στείλανε από το edapy@eopyy.gov.gr    ?

fanisgp:
τι εννοεί ο ποιητής για αριθμό υποβολής τιμολογίου μετά απο 4 χρόνια...;

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδοςτι εννοεί ο ποιητής για αριθμό υποβολής τιμολογίου μετά απο 4 χρόνια...;

--- Τέλος παράθεσης ---
   Μπελάς είναι αλλά μπορείς να τα βρεις όλα στο ΕΔΑΠΥ. Καλή καταγραφή... (οι αριθμοί υποβολής είναι τα Δ34522 κλπ) - και σε εμένα...

GAD2:
αυτη η απάντηση δόθηκε από το e-dapy@eopyy.gov.gr όταν τους έστειλα το mail  που παραθέτω
και ήταν εντός 5λέπτου οφείλω να ομολογήσω!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση