Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

ΕΟΠΥΥ οπως.... ΤΕΒΕ

<< < (2/2)

Αδαμάντιος Σκούφαλος:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος..............................................
2. Τα εμβόλια, ειδικά στα νοσοκομεία που δεν έχουν εμβ. κέντρα μπορούν να ελεγχθούν άμεσα και εύκολα.Μάλλον για αυτό ξεκίνησε από εκεί η συζήτηση. Όσο για την άμεση καταγγελία μπορεί να φέρει πρόβλημα (δικαστήρια, νέες μηνύσεις κλπ).
..............................................
5. Για την αναγραφή των εμβολίων θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι η επικόλληση του "κουπονιού" αν και προσωπικά μου αρκεί (όπως και η εμπορική ονομασία, ειδικά σε αυτά), δεν αναφέρετε πουθενά στο νόμο. Εκεί καθορίζεται η αναγραφή των δραστικών ουσιών όπως εμφανίζονται στην Ηλ. Συνταγογράφηση. Οπότε είσαι ...παράνομος και ένας γραφειοκράτης μπορεί να σε σύρει στα δικαστήρια  :laugh: :laugh: :laugh:

--- Τέλος παράθεσης ---
2. Απαγορεύεται γιατροί νοσοκομείων που δεν έχουν εμβολιαστικά κέντρα να συνταγογραφούν εμβόλια;
Το σύστημα "Σου γράφω το εμβόλιο. Πετάξου στο διπλανό φαρμακείο, πάρε το και έλα να σου το κάνουμε" δεν είναι άμεση υποστήριξη των φαρμακείων που βρίσκονται δίπλα από τα εμβολιαστικά κέντρα; Αυτό δεν ενοχλεί;

5. Τώρα που το διάβασα καλύτερα, οι παιδίατροι αναφέρονται στην αναγραφή στο ασφαλιστικό βιβλιάριο κι όχι στο βιβλιάριο εμβολισμών*. Δε μπορούν να γράφουν το είδος του εμβολίου; Προσωπικά δε γράφω όλα όσα αναφέρει το αντιγριπικό εμβόλιο αλλά "Αντιγριπικό εμβόλιο για την περίοδο 2016-2017". Είμαι παράνομος;

*Να δούμε πότε θα αλλάξει αυτό το παρωχημένο έντυπο, όπου μέσα σε 2 σελίδες καλούνται οι γιατροί να σημειώσουν το σύνολο των εμβολίων που έχουν αυξηθεί σημαντικά.

Denominator:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
Προσωπικά δε γράφω όλα όσα αναφέρει το αντιγριπικό εμβόλιο αλλά "Αντιγριπικό εμβόλιο για την περίοδο 2016-2017". Είμαι παράνομος;


--- Τέλος παράθεσης ---

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι εμείς που γράφουμε σε κάθε βιβλιάριο με επιμέλεια "PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 1,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 3,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 4,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 5,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 6B,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 7F,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 9V,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 14,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 18C,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 19A,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 19F,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 23F,PNEUMOCOCCAL POLYSACCHARIDE SEROTYPE 6A,ALUMINIUM PHOSPHATE" για το Prevenar-13 είμαστε ψυχαναγκαστικοί;

 ;D ;D ;D

md:
μα γιατί το λέτε αυτό κ.Monk? :D :D

iceman:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος
5. Τώρα που το διάβασα καλύτερα, οι παιδίατροι αναφέρονται στην αναγραφή στο ασφαλιστικό βιβλιάριο κι όχι στο βιβλιάριο εμβολισμών*. Δε μπορούν να γράφουν το είδος του εμβολίου; Προσωπικά δε γράφω όλα όσα αναφέρει το αντιγριπικό εμβόλιο αλλά "Αντιγριπικό εμβόλιο για την περίοδο 2016-2017". Είμαι παράνομος;

*Να δούμε πότε θα αλλάξει αυτό το παρωχημένο έντυπο, όπου μέσα σε 2 σελίδες καλούνται οι γιατροί να σημειώσουν το σύνολο των εμβολίων που έχουν αυξηθεί σημαντικά.

--- Τέλος παράθεσης ---

εννοειται δεν αναγραφουμε ολα τα συστατικα του εμβολιου. εμβολιο εναντι γριππης, πνευμονιοκοκκου, ηπατητιδας Α κτλ και τελος.

οσον αφορα το βιβλιαριο υγειας παιδιου το Υπουργειο ακουσε τις σκεψεις σας και εβγαλε νεο-->  Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή Είσοδος

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση