Θέματα Εργασίας > ΕΟΠΥΥ

22/08/2017 ΕΟΠΥΥ σχετικά με τις Ιατρικές επισκέψεις σε συμβεβλημένους.

<< < (12/14) > >>

GAD2:
Εξετάζοντας επι 15 λεπτα καθε ραντεβου ΕΟΠΥΥ Χ10 ημερησίως, δεν ανατρέπω μονομερώς καποιον όρο της σύμβασης εκτός αν κάτι μου διαφεύγει...και ωράριο δηλωμένο και δωρεάν εξέταση και μέσος όρος 15λεπτου ..που είναι το λάθος? Μέχρι 100 εβδομαδιαίως -άρα αν είναι 25 οκ- και μέχρι 20 ημερησίως -άρα αν είναι 10 πάλι οκ.
όσο για τη ποινή αντιλαμβάνομαι τις δυσκολίες , απλά καλό θα είναι να αρχίσουμε να έχουμε απαιτήσεις και εμείς οι λήσταρχοι ιατροί....

Ορθοπαιδικός:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕξετάζοντας επι 15 λεπτα καθε ραντεβου ΕΟΠΥΥ Χ10 ημερησίως, δεν ανατρέπω μονομερώς καποιον όρο της σύμβασης εκτός αν κάτι μου διαφεύγει...και ωράριο δηλωμένο και δωρεάν εξέταση και μέσος όρος 15λεπτου ..που είναι το λάθος? ...

--- Τέλος παράθεσης ---
   Το λάθος είναι η χρέωση του 11ου ασθενή (εκτός αν κλείνετε το ιατρείο μετά τους 10 δωρεάν). Προσωπικά υποθέτω (δική μου ερμηνεία πες) ότι πρέπει να τελειώνουν οι 20 δωρεάν την ημέρα για να αρχίσει η χρέωση (εκτός απο άλλους λόγους πχ τρίτη επίσκεψη κλπ). Πρέπει κάποτε ο ΕΟΠΥΥΥς να πει τι σημαίνει ωράριο και πόσο δεσμευτικό είναι και για εμάς (τους κακούς) και για τον ψηφοφόρο ασθενή.
   Φυσικά ο ΕΟΠΥΥ δεν διευκρινίζει τίποτα γιατί δεν τον νοιάζει. Το βασικό μέλημα είναι να "μας σπάσει τα νεύρα" με συνεχείς ανούσιες αλλαγές και καθυστερήσεις.

Denominator:
Κατά την άποψή μου το αρχικό λάθος ήταν η έλλειψη κεντρικής διαχείρισης των ραντεβού από πλευράς ΕΟΠΥΥ.
Βεβαίως το επιχείρημα της διαχείρισης της πελατείας από πλευράς των ιδιωτών στο χώρο τους είναι ισχυρό, αλλά με τη σύμβαση ο ΕΟΠΥΥ αγοράζει υπηρεσίες, τις οποίες θα μπορούσε να τις αξιοποιήσει καλύτερα για τον ίδιο.

pzogr:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΔεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΕξετάζοντας επι 15 λεπτα καθε ραντεβου ΕΟΠΥΥ Χ10 ημερησίως, δεν ανατρέπω μονομερώς καποιον όρο της σύμβασης εκτός αν κάτι μου διαφεύγει...και ωράριο δηλωμένο και δωρεάν εξέταση και μέσος όρος 15λεπτου ..που είναι το λάθος? ...

--- Τέλος παράθεσης ---
   Το λάθος είναι η χρέωση του 11ου ασθενή (εκτός αν κλείνετε το ιατρείο μετά τους 10 δωρεάν). Προσωπικά υποθέτω (δική μου ερμηνεία πες) ότι πρέπει να τελειώνουν οι 20 δωρεάν την ημέρα για να αρχίσει η χρέωση (εκτός απο άλλους λόγους πχ τρίτη επίσκεψη κλπ). Πρέπει κάποτε ο ΕΟΠΥΥΥς να πει τι σημαίνει ωράριο και πόσο δεσμευτικό είναι και για εμάς (τους κακούς) και για τον ψηφοφόρο ασθενή.
   Φυσικά ο ΕΟΠΥΥ δεν διευκρινίζει τίποτα γιατί δεν τον νοιάζει. Το βασικό μέλημα είναι να "μας σπάσει τα νεύρα" με συνεχείς ανούσιες αλλαγές και καθυστερήσεις.

--- Τέλος παράθεσης ---

Εκτός αν υπάρχουν προγραμματισμένα ραντεβού οπότε το πλαφόν είναι τελειωμένο έτσι κι αλλιώς.

Gatekeeper:
Δεν είναι ορατοί οι σύνδεσμοι (links). Εγγραφή ή ΕίσοδοςΚατά την άποψή μου το αρχικό λάθος ήταν η έλλειψη κεντρικής διαχείρισης των ραντεβού από πλευράς ΕΟΠΥΥ.
Βεβαίως το επιχείρημα της διαχείρισης της πελατείας από πλευράς των ιδιωτών στο χώρο τους είναι ισχυρό, αλλά με τη σύμβαση ο ΕΟΠΥΥ αγοράζει υπηρεσίες, τις οποίες θα μπορούσε να τις αξιοποιήσει καλύτερα για τον ίδιο.

--- Τέλος παράθεσης ---

Μηπως μπορεις να παραθεσεις ενα συστημα medicare οπου τα ραντεβου του ιδιωτικου τομεα καθοριζονται κεντρικα ;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση