Γενικά > Χρήσιμες πληροφορίες

Άϋλες συνταγές.

<< < (8/11) > >>

md:
προσπαθησα σημερα να περασω στο e-dappy αυλη συνταγογραφηση κλικαροντας το κουτακι χωρις φυσικη παρουσια και γραφοντας στο αντιστοιχο πεδιο τον αριθμο της συνταγης.Μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν βρεθηκε τετοια συνταγη και δεν με αφηνε να περασω την επισκεψη.Ξεκλικαροντας την πηρε μια χαρα....τωρα το αν θα τη πληρωθω ειναι αλλο θεμα....

md:
Α,ναι....εννοειται οτι οταν προσπαθησα να επικοινωνησω τηλεφωνικα το τηλεφωνο ηταν?εδειχνε?μονιμως κατειλημμενο...

nickm:
Καλημέρα, τις άυλες συνταγές απο άλλους ιατρούς δεν μπορούμε να τις δούμε στο ιστορικό των ασθενών;

Argirios Argiriou:
Χρήσιμη συζήτηση από Ιατρική ομάδα στο facebook στις 07/04/2020:

- Σήμερα μου έτυχε η πρώτη μου άυλη συνταγή. Με πήρε τηλέφωνο μια λήπτρια και μου ζήτησε "Ένα λεξοτανίλ άυλο". Καλώς. Της το γράφω. Στο τέλος, έχει και κουμπάκι για "Εκτύπωση" και για "Επαναποστολή sms/Email".
Που θέλω να καταλήξω: Όταν πατάς "Επαναποστολή sms/Email", παίρνεις κάποιο μήνυμα επιβεβαίωσης ότι το sms/Email σου, στάλθηκε επιτυχώς;
Και αλήθεια, γιατί "Επαναποστολή" και όχι απλά Αποστολή;

- Θεωρητικά με το που την κανεις καταχώρηση το μήνυμα έχει ήδη σταλεί στον ασθενή

- Λέει επαναποστολη γιατί η αποστολή γίνεται αυτόματα. Μηνυμα επιβεβαίωσης δεν έρχεται

Argirios Argiriou:
Από Ιατρική ομάδα του fb στις 08/04/2020:

Ένα σφάλμα (bug) που πιθανώς υπάρχει στην άυλη συνταγογράφηση είναι πως αν τροποποιήσεις συνταγή που έχεις γράψει και την ξαναστείλεις στον ασθενή, ο φαρμακοποιός δεν μπορεί να εκτελέσει την τροποποιημένη συνταγή αλλά την αρχική. Σε δύο ασθενείς μου έπρεπε να ακυρωθεί η παλαιά συνταγή και να ξαναγραφεί καινούρια με νέο κωδικό.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση